Tábor 2023 – Pán Prstenů

Prázdniny začínají a společně s nimi i náš letní tábor v Přebudově.

Letos nám na výstavbu tábora přálo krásné počasí a my si společnými silami vybudovali náš domov na následujících 14 dní. Rozloučili jsme se s rodiči a hurá vstříc dobrodružství!

Téma tábora se neslo v duchu staré klasiky – díla Pán prstenů. Příběh začal v Roklince, kde děti vytvořily Společenstvo prstenu a slíbily, že společně zničí Prsten moci. Naši malí hrdinové na vlastní oči spatřili souboj mezi čarodějem Gandalfem šedým a démonem Balrogem. Tam bohužel i Gandalf zemřel, aby mohl znovu povstat jako mnohem silnější Gandalf bílý. Naše společenstvo se ale muselo potýkat i s kletbou, která byla uvržena na krále Théodena, mocným čarodějem Sarumanem. Mnohokrát také děti musely bojovat s odpornými skřety a chránit zdejší lid. Poté je čekala zkouška hodna jen těm nejodvážnějším, a to střet s mocným vládcem Mordoru, Sauronem, kterého nakonec hromadně zničily. Jejich cesta dál směřovala právě do Mordoru, kde se jako Společenstvo prstenu proplížily až k Hoře osudu a zničily Prsten moci.

Vedoucí při táborové hře oprášili své herecké nadání během všemožných tematických scének. Někdy jsme se stali hobity, jindy elfy, či třeba hrůzostrašnými skřety. Děti se většinou při hrách usmívaly od ucha k ucha, ale nějaké byly tak strašidelné, že se báli i někteří z nás vedoucích.

Táborová hra, na níž naši vedoucí pracovali s plným nasazením celý rok, předčila naše očekávání. Dětem se moc líbila a bylo radost vidět, jak si ji užívaly s nadšením a soutěžním duchem.

Rozřazení dětí proběhlo hned první den tábora. Čtyři skupinky se střídaly ve službě v kuchyni, kde pomáhaly našim skvělým kuchařům. V noci zase společně s hvězdami nad hlavou pozorně hlídaly celé tábořiště.

Opět jako minulý rok si zasoutěžili dokonce i naši vedoucí. Pořádal se již druhý ročník Přebudovské hoblovky, kdo nejrychleji opracuje teepeeovou tyč. Své vítězství obhájil tým staršího vedení s novým rekordem – 10:20. Těšíme se na odvetu!

Nesměl také chybět slibový oheň, při kterém jsme do svých řad přijali nové skauty a skautky. Každý z nás zavzpomínal na den, kdy on sám sliboval, a díky tomu si uvědomil, že si v tomto oddílu našel opravdová přátelství, která nás podporují na naší cestě životem.

Závěrečný večer u táborového ohně nám dal mnoho sil a inspirace do následujícího skautského roku. Jsme si všichni jisti, že náš oddíl má před sebou ještě spoustu dobrodružství a skvělých zážitků. A právě z toho důvodu se už teď těšíme na příští rok, až se opět sejdeme na našem milovaném letním táboře v Přebudově.

Míša