Tábor 2022 – Policejní akademie

Konečně nastaly letní prázdniny a s nimi i náš tábor v Přebudově. Tentokrát se všichni těšili na téma Policejní akademie, které se ukázalo jako výborná volba. Počasí nám první den přálo, takže výstavba tábořiště mohla proběhnout bez sebemenších problémů.
Hned večer se naše děti oblékly do uniforem a na slavnostním obřadu se zařadily mezi členy Policejní akademie. V Přebudově se začaly dít podivné věci, kterým museli nováčci přijít na kloub. Akci zahájili infiltrací do casina, kde získávali informace od spoluhráčů. To se ale neobešlo bez komplikací v podobě únosců, jenž si odvedli rukojmí. Ti byli nakonec vysvobozeni, ale všichni věděli, že tento případ bude ještě pokračovat. Po pár dnech náročného školení naše začátečníky čekala promoce. Zde nastoupili na nové pozice: operativce, kriminalisty a vyšetřovatele. Tím se přidali do služby kriminální policie. Dostali na starost případ s hackerskými útoky, při němž obchodovali s akciemi na burze. Nakonec hacker své nelegální činnosti ukončil, ale sdělil jim, že mají ve svých policejních řadách zrádce. Noví policisté byli hned poté obviněni z vykradení sejfu s důkaznými materiály a vyhozeni z akademie. Bývalí detektivové se snažili očistit své jméno a v pátrání pokračovali tajně. Závěrem vyšetřili i poslední vraždu a odhalili, že za všemi případy stojí jeden ze členů vedení policejní akademie. Ten byl odsouzen a předán spravedlnosti.
Za celých čtrnáct dní vděčíme hlavně našim vedoucím. Připravili pro nás úžasnou táborovou hru s bohatým programem a mnoha scénkami. Děkujeme!
Aby tábor mohl správně fungovat, čtyři skupinky se střídaly se službou v kuchyni a nočním hlídání tábořiště. V každém týmu spolu všichni táhli za jeden provaz a při hrách jim to tak šlo, že jsme až do konce nevěděli, kdo táborovou hru vyhraje.
Ale i vedoucí si zkusili zasoutěžit. Utkalo se mladší a starší vedení při opracování teepeeových tyčí. Publikum nadšeně podporovalo obě strany, ale nakonec zvítězili starší. Sláva vítězům, čest poraženým! Těšíme se na odvetu!
Uprostřed tábora byl pro každou z družin, které se potkávají přes rok na schůzkách, připraven teambuildingový program. Každý si přišel na své, jak malá vlčata, světlušky, tak skauti a roveři. I nejstarší se s námi nenudili.

Uskutečnil se slibový oheň, kde naši bratři a sestry přečetli své sliby. Stal se součástí táboráku, takže celý večer byl proplétán písničkami a přátelskou atmosférou. Druhý táborák se nesl ve znamení vtipných scének a vyhodnocení táborové hry.

Letošní tábor opět nezklamal a všichni se těšíme na příští!


Michaela Šilhanová