Tábor 2016 – Western

Jako každý rok jsme první den tábora strávili jeho stavbou, která nám jde rok od roku lépe☺. Aby také ne, když každým rokem přibývají různá zlepšení a vylepšení. Letošní největší novinkou byla nová sprcha s duálním ohřevem vody (slunce/oheň). 

Pro letošní tábor jsme si zvolili téma „western“ a z našeho tábora se tak stala vesnice „Dwell Walley.“ Na vedoucích i na dětech bylo vidět, že téma bylo zvoleno správně a všechny nadchlo. Jakmile se všichni převlékli do svých kostýmů, rázem se tábor změnil v osadu na divokém západě, ve které byl klobouk na klobouku. 

Kovbojové byli rozděleni do 4 skupin, ve kterých se probojovávali celou táborovou hrou. Ta spočívala v získávání prostředků na stavbu vesnice. Taková stavba vesnice ovšem není nic snadného. Prostředků na stavbu je vždy pouze omezené množství a musí se tak strategicky promyslet, čím je třeba začít. Schválně… Myslíte si, že je důležitější banka, saloon nebo pošta? My jsme volbu ponechali na jednotlivých skupinách a ty se s ní popasovali velice dobře. Na závěr tábora bylo nutné, aby skupiny více spolupracovali. Museli postavit železnici a propojit s ní své vesnice. 

Krásné atmosféře přidalo také sluníčko, které stálo, až na několik malých výjimek, celý tábor při nás. Nesmíme také zapomínat na táborovou kuchyni, která opět předvedla úctyhodný výkon. Za to jí patří veliký dík. Už teď se těšíme na příští rok.